برترین فیلم های سینمایی ژانر «وحشت»

» برترین فیلم های سینمایی ژانر «وحشت»

10 فیلم برتر: برترین فیلم‌ های سینمایی ژانر «وحشت»

 

- یکی از پرطرفدارترین ژانرهای سینما، ژانر «وحشت» (Horror) است که به فیلم‌ های ترسناک اختصاص دارد. چنانچه شما هم از علاقه مندان فیلم های ترسناک هستید، با ادامه این مطلب همراه باشید.

 

10- میدسامر [2019] (Midsommar)

خلاصه داستان: در دهکده‌ ای دورافتاده در کشور سوئد، هر 90 سال یک بار جشنواره ای سنتی برگزار می شود که به خاطر جذابیت هایش، عده ای از افراد را از نقاط دور و نزدیک گرد هم می آورد. چند جوان برای حضور در جشنواره راهیِ دهکده می شوند. در ابتدا همه چیز ساده، دلنشین و روستایی به نظر می‌ رسد ولی رفته رفته این گروه جوان متوجه اتفاقاتی غیرعادی و هولناک می شوند. پای فرقه ای در میان است؛ فرقه ای با افکار کفرآمیز و آداب و سُنَن عجیب و آمیخته با خشونت.

 

9- ما [2019] (Us)

خلاصه داستان: یک سفر تفریحی نقطه ی آغاز داستان است. خانواده ای که به سفری تفریحی رفته با وقایعی مواجه می شود که باورش دشوار است. اعضای این خانواده، در این سفر با همزادهای خود رو در رو می شوند. اما این همزادها اصلاً نیات خوبی ندارند. آن ها فقط به دنبال هراس افکنی و آزار رسانی هستند.

 

8- موروثی [2018] (Hereditary‎)

خلاصه داستان: خانواده ای که به تازگی عزادارِ بزرگِ خاندان خود شده است، درگیر حوادثی تلخ، تراژیک و مشمئزکننده می شود. ظاهراً قضیه مربوط به میراثی شوم است؛ میراثی با ریشه های فراطبیعی.

 

7- هالووین [2018] (Halloween)

خلاصه داستان: «مایکل مایرز» (Michael Myers) یک قاتل زنجیره ای است که در شبِ مراسمِ «هالووین» با چاقویی بزرگ و نقابی هراس انگیز به جان قربانیان خود می افتد؛ قربانیانی که اغلب آن ها افرادی جوان و خوشگذران هستند. پس از چند دهه، یکی از نجات یافتگان تهاجمِ سال های دورِ مایکل مایرز، دوباره با قاتل نقاب پوش رویارو می شود. آیا او این بار هم می تواند جانِ سالم به در بَرَد؟

 

6- روانی [1960] (Psycho)

خلاصه داستان: یک منشی به نام «مارین» (Marion) 40 هزار دلار پول از کارفرمای خود می دزدد و از شهر فرار می کند. در راه،‌ تصمیم می گیرد در یک هتل (یا «مُتِل» به عبارت صحیح تر) شب را به استراحت بگذراند. اداره کننده این هتل مردی جوان به نام «نورمن» (Norman) است، ولی ظاهراً نورمن به شدت تحت تأثیر مادرِ خود است که انگار از لحاظ روح و روان، حالاتی آشفته دارد. آن شب حادثه ای رخ می دهد. حادثه ای مرگبار. مابقی داستان؟ «آلفرد هیچکاک» (Alfred Hitchcock) کارگردان شَهیر تاریخ سینما، مابقی ماجراهای مرتبط با این هتل رمزآلود را به نحوی خیره کننده و تعلیق آمیز به تصویر کشیده است. اگر تا کنون «روانی» را ندیده اید، مطمئن باشید از یکی از شاخص ترین فیلم های تاریخ سینما غافل مانده اید.

 

5- برو بیرون [2017] (Get Out)

خلاصه داستان: جوانی سیاهپوست به نام «کریس» (Chris) قصد دارد با دختری سفیدپوست به نام «رُز» (Rose) ازدواج کند. به عنوان یکی از مقدمات ازدواج، یک روز کریس روانه ی خانه ی والدین رز می شود تا طرفین با خصوصیات همدیگر بیشتر آشنا شوند. خانه در روستایی دورافتاده واقع است. کریس با نیت حضور در یک مهمانی خانوادگی پا به خانه ی والدین رز می گذارد اما ظاهراً قضیه فراتر از یک مهمانی و ملاقات ساده است. اتفاقاتی مخوف در انتظار کریس است.

 

4- احضار [2013] (The Conjuring)

خلاصه داستان: در سال 1971 میلادی، خانواده «پرون» (Perron) به یک خانه بزرگ و قدیمی واقع در یک روستا نقل مکان می کند. در همان لحظات ابتدایی ورود به خانه، وقوع اتفاقات شوم، غیرقابل توضیح و دلهره آور آغاز می شود. رفته رفته اعضای خانواده پرون در می‌ یابند که این خانه ی قدیمی تحت تسخیر قدرتی ناشناخته و فراطبیعی است. آن ها برای رفع مشکل خود دست به دامان زن و شوهری می شوند که در امور غریبه و ناشناخته تخصص دارند. آنچه ماجرای فیلم «احضار» را بیش از پیش ترسناک می‌ کند، نکته ای است که سازندگان فیلم بر روی آن تأکید دارند: «بر اساس اتفاقات واقعی!»

 

3- درخشش [1980] (The Shining)

خلاصه داستان: هتلی که در زمستان به دلیل وضعیت بد آب و هوایی مراجعه کننده ای ندارد، به دنبال استخدام یک سرایدار است. نویسنده ای که در جستجوی آرامش برای تکمیل داستانش است، تصمیم می‌ گیرد دست زن و بچه اش را بگیرد و به آن هتل نقل مکان کند تا به عنوان سرایدار، نوعی اقامت زمستانی متفاوت را تجربه کند. اما حال و هوای این هتل اصلاً حال و هوایی عادی نیست. به مرور زمان در احوالات «جک تورنسِ» (Jack Torrance) نویسنده تغییراتی به وجود می آید. روان او به شدت به هم می‌ ریزد. حالا او مُصِرّانه به دنبال قتل زن و پسر خردسال خود است! آن هم با یک تبر!

 

2- مرد نامرئی [2020] (The Invisible Man)

خلاصه داستان: یک شب،‌ بنا به دلایلی نامعلوم،‌ «سیسیلیا کاس» (Cecilia Kass) از دست شوهر خود فرار می کند و از خانه بیرون می زند. پس از دو هفته، سیسیلیا از مرگ شوهر فیزیکدان خود آگاه می شود. علت مرگ؟ خودکشی. سیسیلیا به واسطه مرگ همسر پولی هنگفت به ارث می برد و به زندگی عادی خود باز می گردد. عادی؟ باید در کاربرد این واژه تجدید نظر کرد. حالا دیگر زندگی او به هیچ وجه عادی نیست. اتفاقات عجیب و غریب، زندگی سیسیلیا را به طور کل دگرگون می سازد.

 

1- جن گیر [1973] (The Exorcist)

خلاصه داستان: جسم دختری 12 ساله توسط موجودی که ماهیتش ناشناخته است تسخیر می شود. مادرِ دختر که به شدت نگران سلامتی فرزندش است از دو کشیش تقاضا می کند برای نجات دخترش از دستِ شرورِ مجهول الهُویه ای که به جسم و جان دختر رسوخ کرده، هر کاری که می توانند انجام دهند. جن، جن گیری، وقایع باورنکردنی، وحشت، هراس و... همه ی این موارد را در فیلم «جن گیر» می توان یافت. فراموش نکنید که به اعتقاد اکثرِ قریب به اتفاقِ منتقدان و مخاطبان علاقه مند به فیلم و سینما، فیلم جن گیر شاخص ترین فیلم ژانر «وحشت» در تاریخ سینما است.

 

 

منبع: رده بندی فیلم ها و بخشی از اطلاعات، از وب سایت «elle.com» استخراج شده است.


آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Real Traffic
Buy website Traffic
Buy Website Traffic Cheap  ساخت وبلاگ